úvod tlačiť mapa stránok
Vonkajšie bazény prelivové
Vonkajši bazén prelivový «
Vonkajšie bazény prelivové
» Menu
» Úvod » Bazény » Bazény prelivové

Bazény prelivové

Bazény prelivové

Bazény prelivové – sú charakterizované využitím celej hĺbky bazénu a voda je napustená až po horný okraj skeletu (napnutá hladina). Tieto bazény sú technologicky najnáročnejším variantom, následná efektivita je však na veľmi vysokej úrovni a v danom odvetví najlepšie spĺňa hygienické predpisy na čistotu a nezávadnosť vody.

Tento fakt dokazuje aj najrozšírenejšie a najčastejšie využitie u moderných, verejných kúpalísk a krytých plaveckých bazénoch, kde sú nároky na nezávadnosť vody najprísnejšie. Niektorý výrobcovia nemajú skúsenosti a možnosti vyrábať tieto prelivové systémy, a preto odrádzajú zákazníka od kúpi tohto systému s tým, že prelivový žľab je neustále znečistený a držia sa v ňom nečistoty. Opak je však pravdou.

Bazény prelivové Bazény prelivové Bazény prelivové

Najväčšou výhodou bazénov s prelivom je okamžitý odvod znečistenej povrchovej vody, (či už prach, mastnota z opaľovacích prípravkov alebo organické nečistoty) do prelivového žľabu a následne do akumulačnej nádrže. Odtiaľ je voda nasávaná cirkulačným čerpadlom do predfiltra (zachytáva hrubšie nečistoty) a následne do filtračnej nádoby s filtračnou zmesou ZEOLIT, kde dochádza k „dokonalému“ zachyteniu aj tých najdrobnejších nečistôt. Jej veľkosť a obsah náplne, rovnako ako výkon cirkulačného čerpadla, závisí na objeme vody v bazéne.

Celý tento systém je automatizovaný, či už spínanie cirkulačného čerpadla, kontrola hladiny vody v bazéne alebo automatické dopúšťanie vody do akumulačnej nádoby bazénu.

Technologický popis plastového skeletu

Bazény RollStyl sú vyrobené z materiálu kopolymér-polypropylén stabilizovaného voči UV žiareniu, hrúbky 8 alebo 10 mm bielej, šedej, béžovej a svetlo modrej farby, s obvodovým (200x15 mm) a vertikálnym (200x10 mm) vystužením. Tento materiál sa ukázal v priebehu niekoľkých rokov ako najideálnejší na výrobu bazénov s prelivom. Podmienkou je používať materiál hrúbky 8 až 10mm a vystužiť skelet dostatočným počtom výstuh z rozložením min. každých 400mm. Ideálne riešenie u prelivových bazénov je vyspádovaný žľabom do jedného miesta, kde sa dopojí do akumulačnej nádoby.

Bazény RollStyl sú spájané polyfúznou metódou a preto je zabezpečená 100% tesnosť a pevnosť spojov. Vstavané schodiská s výstužou o sile 10 mm sú spájané technológiou extrudovaného prídavného materiálu (čo je v danom odvetví považované za najpevnejší spoj) z vonkajšej aj vnútornej strany, preto je u našich bazénov zabezpečená vysoká spoľahlivosť, tesnosť a funkčnosť po dlhú dobu. Zváranie extrudérom je finančne náročnejšie na materiálové a technické vybavenie, ale kvalita a pevnosť zvarov je viac ako stopercentná. Výhody spájania materiálu extrudérom sú v tom, že prístroj predhreje spojovaný materiál na cca 270°C a prídavný materiál cca na 255°C, a tým sa materiál dokonale zlúči v jeden celok.

Zváranie extrudérom Zváranie extrudérom Zváranie extrudérom

Dno a obvod našich bazénov sú zvarené na tzv. zváracom pravítku (polyfúzna metóda), ktorý materiál rovnako predhreje a polypropylénové dosky zlúči pod tlakom bez pridania materiálu. Výsledný efekt je taký, že prakticky nikto nepozná kde bol skelet spojený a bazén tak pôsobí kompaktne a veľmi esteticky. Samotné vstavané schodiská sú vsadené do bazénového skeletu bez jeho predchádzajúceho narušenia, čím je eliminované použitie zvarov a následné možné narušenie tesnosti samotného skeletu bazénu. Je dbané aj na bezpečnosť, preto je povrch schodiska štandardne vybavený protišmykovou úpravou a bezpečnostným lemovaním. Odlišnosť schodísk bazénov Roll&Styl je v tom, že pod schodiskom je vytvorený ďalší cirkulačný okruh, ktorý zabezpečí prívod prefiltrovanej vody do schodiska. Tento princíp zaručuje ošetrenie vody aj v miestach kde konkurencii vzniká stojatá voda a riziko vzniku rias a baktérií. Pri týchto technológiách je zaručené, že Vám naše bazény, čí už bazény so skimmerom alebo bazény prelivové budú slúžiť po dlhé desaťročia.

Bazény prelivové - fotogaléria » / Ponukový formulár »2008 – 2014 © Rollstyl.sk » Naleznete nás na » Mapa stránok » Kontakty » Naši partneri » Webdesign


TOPlist