úvod tlačiť mapa stránok
Vonkajšie bazény so skimmerom
Vonkajši bazén so skimmerom «
Vonkajšie bazény so skimmerom
» Menu
» Úvod » Bazény » Bazény so skimmerom

Bazény so skimmerom, keramické bazény

Bazény so skimmerom, keramické bazény

Bazény so skimmerom - patria medzi štandardné systémy a ich výhodou je nižšia nákupná cena a menšie nároky na stavebnú pripravenosť. V privátnom sektore sú bazény so skimmerom masovo využívané pre ich jednoduchosť a je možné ich kombinovať s akýmkoľvek aj podpriemerným materiálom, ako guma, igelit, plech (tzv. záhradné bazény). V prípade použitia bazénových skeletov, či už plast, keramika, alebo laminát, je možné docieliť v kombinácii so skimmerom veľmi slušný celok s dlhou životnosťou a prijateľnou cenou - sekcia Akčné modely.

Tento systém pracuje tak, že voda v bazéne je v úrovni cca 10 cm pod hornou hranou bazénu. Voda je nasávaná cez skimmer, kde sa v záchytnom koši zachytia hrubé nečistoty, následne sa voda dostáva do cirkulačného čerpadla, ktoré pretlačí vodu cez filtračnú nádobu. Nádoba je naplnená filtračnou zmesou ZEOLIT(mnohonásobne lepšia filtračná schopnosť ako kremičitý piesok). Z filtračnej nádoby sa vracia prefiltrovaná voda späť do bazéna cez recirkulačné trisky. Oba tieto systémy, či už prelivový alebo so skimmerom, je možné doplniť rôznymi prídavnými okruhmi, ohrev vody, biologická úprava vody (UV-C), bazénové protiprúdy, automatické dávkovanie chémie do bazénu alebo tzv. soľné zariadenia.

Bazén so skimmerom Bazén so skimmerom Bazén so skimmerom Bazén so skimmerom

Keramické bazény Compasspools® a Premium ceramic pools®

Dlhodobé skúsenosti s bazénmi a inštalácia bazénov z materiálov dostupných na našom trhu nás viedli k myšlienke ponúknuť náročným zákazníkom bazén bez kompromisov. Po zvážení a osobných skúsenostiach pri inštalácii bazénov sa naše rozhodnutie zúžilo na dva materiály. Nerez a keramický kompozit. Po dlhšom zvažovaní výhod a nevýhod týchto materiálov padlo konečné rozhodnutie na keramický kompozit. Zásadné rozhodnutie pri výbere toho najkvalitnejšieho bazénu stanovili náročný zákazníci prakticky sami. Boli to požiadavky na dezinfekciu slanou vodou, teplo pôsobiace farby, bezpečné hrany a oblé línie bazénu, čo najjednoduchšia stavebná časť s minimálnymi časovými a finančnými nárokmi a rýchle dodacie termíny. Tieto požiadavky náročného zákazníka dokázal splniť jedine keramický kompozitný bazén.

Druhá a veľmi dôležitá otázka vyznela, kto dokáže zabezpečiť maximálnu kvalitu keramického bazénu. Na svetovom trhu je viacero výrobcov keramických kompozitných bazénov. Po skúsenostiach s rôznym bazénovým príslušenstvom známych aj menej známych výrobcov bolo nutné zodpovedať otázku ktorý výrobca keramických bazénov má najdlhšie skúsenosti a môže garantovať špičkovú kvalitu potvrdenú dlhou zárukou. Vyrobiť totiž kvalitný bazén zložený z niekoľkých vrstiev je hotovou alchýmiou. Po zodpovedaní týchto otázok bolo konečné rozhodnutie jednoduché.

Keramické bazény Compasspools® a fakty:
» 60 000 nainštalovaných bazénov po celom svete
» Jedinečná a originálna patentovaná keramická technológia na svete
» Viac ako 30 rokov skúseností
» Zvýšená tuhosť keramického jadra (patent PN 1690) bez straty pružnosti
» Doživotná záruka na osmózu a vodotesnosť
» Zabudovanie keramického bazénu bez betónovej základovej dosky
» Najširší výber tvarov, veľkostí a farieb
» Jedinečný samočistiaci systém Vantage®
» 3D povrch a dvojvrstvová farba Bi-luminite™
» Najpredávanejšie keramické bazény na svete

Keramické bazény Keramické bazény Keramické bazény Keramické bazény

Technologicke vybavenie keramických bazénov Compasspools® a Premium Ceramic pools®

Sme si vedomí, že keramické bazény Compasspools® a Premium ceramic pools® sú výnimočne vyspelé bazény a patria medzi najkvalitnejšie výrobky na svete. Túto hodnotu nami dodávaných keramických bazénov si v najširšej miere uvedomujeme. Myšlienku vyrobiť bazén na takto vysokej úrovni podporujeme v najväčšej možnej miere, preto dodávame technologické príslušenstvo len v najvyššej kvalite. Ucelené príslušenstvo, ktoré ponúkame ku keramickým bazénom máme osobne odskúšané a garantujeme bezproblémovú funkčnosť a kvalitu všetkých nami dodávaných komponentov po celú dobu životnosti keramických bazénov Compasspools®Premium Ceramic pools®. Vo vlastnom záujme sa bránime predaju bazénových komponentov pochádzajúcich z Ázie. Prehlasujeme, že nami dodávaná technológia má pôvod výhradne u renomovaných výrobcov s bohatými skúsenosťami v obore bazénových technológií. Montáži všetkých dielov venujeme veľkú pozornosť. Odborný personál, skúsenosti a preškolený montážny odborníci zaručujú podporu myšlienky dodávať a prevádzkovať keramické bazény v najvyššej kvalite.

Všetky modely keramických bazénov je možné vybaviť:
» Výberom z jedenástich farebných prevedení vrátane vrstvy Bi-luminite™ a Crystit®
» Hladinovým prekrytím Covrex Rehau®
» Technológiou Eco-Energetic pool parts
» Niektorým z vynikajúcich zastrešení
» iQ riadiacím systémom pre bezstarostný bazén
» Samočistiacim systémom Vantage® (len Compasspools®)
» Ohrevom vody, tepelným čerpadlom, tepelným výmenníkom
» Atrakciami, osvetlením, chŕličmi vody

Modely keramických bazénov do 35m³ objemu vody sú vybavené výkonnou technológiou: filtračná nádoba D-500 vystužená technológiou Fiberglass, špeciálny manometer v silikónovom oleji(výrazne zvýšená životnosť), bočný 6-cestný ventil, číry priezor pre jednoduchú kontrolu filtrácie; Kvalitné, extrémne tiché cirkulačné čerpadlo Pentair SuperFlo® 10m³/h; Skimmer široký, vtokové trysky, potrubné rozvody, príslušenstvo Praher®, Peraqua®; Montáž technológie

Modely keramických bazénov do 55m³ objemu vody sú vybavené výkonnou technológiou: filtračná nádoba D-650 vystužená technológiou Fiberglass, špeciálny manometer v silikónovom oleji(výrazne zvýšená životnosť), 6-cestný ventil, číry priezor pre jednoduchú kontrolu filtrácie; Kvalitné, extrémne tiché cirkulačné čerpadlo Pentair SuperFlo® 15m³/h; 2 x Skimmer široký, vtokové trysky, potrubné rozvody, príslušenstvo Praher®, Peraqua®; Montáž technológie

Bazény laminátové

Bazény laminátové - sú vyrábané ako jeden monolitický celok bez akýchkoľvek spojov. Najväčšia výhoda bazénov s laminátu je v stabilite a prakticky nulovej tepelnej rozťažnosti. Laminátové bazény sa vyrábajú vrstvením sklených vlákien vo forme a následnom sýtení polyesterovou živicou. Ako povrchová vrchná vrstva sa požíva glazúra, ktorá bazénom dáva finálnu farbu (svetlomodrá, biela) a hladký povrch bez akýchkoľvek spojov. Vo väčšine prípadov sú vyrobené s vstavaným schodiskom a presahom hornej hrany, ktorá slúži ako vlnolam. Z vonkajšej strany sú niektoré laminátové bazény opatrené polyuretánovým nástrekom s hrúbkou 30 mm, ktorý slúži ako tepelná a mechanická izolácia. Nevýhody laminátových bazénov sú v obmedzenej variabilite, náročnosti na prepravu pri väčších rozmeroch, vyrábané sú v prevedení so skimmerom. Príslušenstvo k týmto skeletom je rovnaké ako u iných prevedení. U laminátových bazénov je však zvýšené riziko osmózi (miniatúrne trhliny), nakoľko výrobcovia používajú lacnejšie materiáli. Znižuje sa hrúbka a hmotnosť laminátových bazénov na úkor zisku a nízkej ceny voči konkurencii. Na našom trhu je málo kvalitných výrobcov laminátových bazénov a riziko výskytu osmozi je vyššie. Podobné skúsenosti v širšom meradle majú aj naši západný susedia z Nemecka. Poškodenie bazénu osmózou je jav ktorý sa nedá nijakým spôsobom odstrániť. Preto je dobré pri kúpe laminátového bazéna požadovať od výrobcu maximálnu možnú záruku na vodotesnosť a kvalitu povrchu. U keramických bazénov série Premium ceramic pools® je garantovaná doživotná záruka proti výskytu osmózi. Poskytnúť takúto doživotnú záruku je možné vďaka keramickému jadru obsiahnutému v telese bazénu. Toto je jeden zo spôsobov ako sa odlišujú keramické bazény od štandardných laminátových bazénov. Po týchto skúsenostiach z laminátovými bazénmi sme sa rozhodli uviesť na náš trh novinku v podobe série keramických bazénov Premium ceramic pools®. Tieto keramické bazény konkurujú ostatným bazénom z laminátu výbornou životnosťou, perfektným spracovaním, jednoduchou stavebnou prípravou(len na štrkové lôžko) a veľmi priaznivou cenou.

Náchylnosť na mechanické poškodenie pri manipulácii s laminátovým skeletom je väčšia.

Tieto nedostatky eliminujú bazény s polypropylénu alebo keramické bazény ktoré sa vyznačujú vysokou húževnatosťou a odolnosťou pred mechanickým poškodením.

Bazény so skimmerom - fotogaléria » / Ponukový formulár »2008 – 2014 © Rollstyl.sk » Naleznete nás na » Mapa stránok » Kontakty » Naši partneri » Webdesign


TOPlist