úvod tlačiť mapa stránok
Příslušenstvo k bazénom
Příslušenstvo k bazénom - čističe «
Příslušenstvo k bazénom
» Menu
» Úvod » Bazény » Příslušenstvo k bazénom

Příslušenstvo k bazénom

Pieskové filtrácie

Bazénová filtrácia sa dodáva zmontovaná na podstavci. Skladá sa z plastovej nádoby s vrchným plnením, 6-cestného ventilu, spojovacieho materiálu a cirkulačných čerpadiel Infinity a Astralpool s vlasovým pred-filtrom. Štandardne dodávame cirkulačné čerpadlá k bazénom s odolnosťou voči slanej vode. Táto voda je agresívnejšia na kovové a nerezové časti a preto je nutné používať kvalitné materiáli u cirkulačných čerpadiel.

Filtračné nádoby k bazénom sú u bazénov Roll&Styl naplnené filtračnou zmesou ZEOLIT. Táto zmes má podstatne lepšiu filtračnú schopnosť ako kremičitý piesok. Dokáže zachytiť oveľa jemnejšie nečistoty v bazénovej vode vďaka absorbčnej schopnosti. Filtračná zmes ZEOLIT má mnohonásobne väčšiu životnosť ako kremičitý piesok, stačí ju raz za dva roky preprať v slanom roztoku.

Trysky

Trysky sú určené pre prefabrikované bazény (plast, laminát). Vyrobené z bieleho ABS plastu. Dodáva sa vrátane tesnení a navlečenej matky. Nastaviteľný smer prúdenia vody pomocou nasmerovateľnej guľôčky. Bazénové trysky sa dodávajú pre bazény fóliové, bazény z plastu, alebo bazény betónové. V ponuke sú trysky v rôznych farebných prevedeniach tak aby bolo možné ich prispôsobenie k farbám bazénov. Základná farba je biela. Trysky sa rozdeľujú na sacie, vtokové, trysky na vzduchovače(masážne) a dnové.

Příslušenstvo k bazénom Příslušenstvo k bazénom Příslušenstvo k bazénom

Skimmery

Rôzne druhy skimmerov určených pre všetky druhy povrchov bazénov. Vyrobené sú z bieleho ABS plastu. Štandardné skimmery sú vybavené plavákovými prepadmi vody, košíkom pre zachytenie hrubých nečistôt a napojením pre hadicu vysávača. Dodávajú sa vrátane tesnení, skrutiek a príruby. Bazény Roll&Styl sú štandardne vybavené skimmerom s širokým hrdlom pre lepšie nasávanie nečistôt z hladiny bazénu. Skimmer je možné dodať v rôznych farebných prevedeniach.

Dnové výpuste

Rôzne druhy výpustí pre všetky typy bazénov. Vyrobené z bieleho ABS plastu. Dnové výpuste do bazénov je odporúčané dávať v prípade ak sa bazény vyrábajú z fólie alebo sú murované s keramickým obkladom. U bazénov dovezených ako monolit je dnová výpusť nevhodná. Bazénový monolit sa osádza žeriavom a dopojenie je problematické a nestabilné. Časom môže hroziť riziko priesaku vody z bazénu. Bazénové monolity sa vo väčšine prípadov osádzajú výpusťou bočnou keď je bazén osadený na základovej doske.

Protiprúdy

V ponuke máme vstavané aj závesné typy protiprúdov. Závesné sa aplikujú zavesením, pomocou skrutiek, cez okraj bazéna. Protiprúdy sú vybavené regulovateľným prisávaním vzduchu a smerovateľnou tryskou.

Bazénové protiprúdy vstavané, sú najviac používané. Skladajú sa z hlavice protiprúdu z ABS plastu alebo nerezovej ocele, motoru, inštalačného materiálu a pneumatického ovládania. Výkony sú od 50m³/h až120m³/h. Bazénové protiprúdy sú regulovatelné v určitom rozmedzí. Ovládajú sa priamo z bazénov pomocou pneumatického tlačítka.

Svetlá

Podhladinové svetlá určené pre všetky typy bazénov. Svetlá sú vyrobené z bieleho plastu, nereze alebo ich kombinácia. Bazénové svetlá v kvalitnom prevedení sa montujú do inštalačnej krabice. Dodávame k nim aj rôzne doplnky, náhradné žiarovky, prepojovacie dózy a iné. Výkon halogénových svetiel je od 50W do 300W. Bazénové osvetlenie musí byť zapínané len ak sú svetlá pod hladinou vody aby boli svetlá dostatočne chladené.

Moderným trendom sú diódové LED svetla ktoré ponúkajú ľubovoľné farebné spektrum. LED svetlo umožňuje rôzne režimy svietenia cca 5 programov a 12 farieb. Výkony LED svetiel sa udávajú v watoch (W) a svetelnom toku v lumenoch(lm). Zakladné LED svetlá do bazénov sú s parametrom cca 35W a svetelným tokom 370 lm. Tieto svetlá sú cenovo dostupnejšie ale treba použiť viac LED svetiel čím sa cena dorovnáva. Na naše bazény používame svetlá Hayward a Astralpool LumiPlus.1 so svetelným tokom od1100 lm a výkonom 60W. Vyznačujú sa nízkou spotrebou energie a vysokou svietivosťou.

Transformátory

Rôzne typy transformátorov určených pre podhladinové svetlá. Transformátory sú osadené v plastovej krabici s krytím IP55.

Příslušenstvo k bazénom Příslušenstvo k bazénom Příslušenstvo k bazénom

Schodky do bazénov

Plastové alebo nerezové schodky do zapustených aj nadzemných bazénov. Schodky do bazénov môžu mať 2 - 5 stupňov. Bazénové schodiská sú vybavené protišmykovou úpravou a bezpečnostným lemovaním. Schodiská môžu byť v rohu bazénu, po celej šírke, rovné alebo s rádiusom. Bazénové schodiská je možné doplniť o masážne a relaxačné zóny. Dodávame aj rôzne druhy ukotvení schodkov.

Bez-chlórová úprava

UV žiariče určene pre bazény, rybníčky a vírivé vany. Pomocou UV žiarenia dochádza k účinnému ničeniu baktérií a vodných rias. V bazénoch a vírivých vaniach UV žiariče významne znižujú dávkovanie chemických prípravkov. Zaručujú čistotu a nezávadnú vodu. Jednoduchá inštalácia žiaričov priamo do potrubia bazénového okruhu. Tak isto ponúkame úpravu vody na prírodnom princípe - zníži sa tým spotreba chlóru až o 80% - žiadne dráždenie očí a pokožky. Možnosť kombinácie s ostatnými chemickými prípravkami na úpravu vody. Jednoduchá inštalácia do potrubia pomocou objímky.

Dávkovače chlóru

Plávajúce a poloautomatické dávkovače určené pre dávkovanie pomaly-rozpustných chlórových tabliet. Dávkovač je vyrobený z chemicky odolného PVC. Pripojenie do potrubia bazénového okruhu je pomocou hadičiek. Možnosť regulácie dávkovania chlóru do vody pomocou regulačného ventilu.

Testery

Rôzne typy bazénových testerov slúžiacich k testovaniu obsahu kyslíka, hodnoty pH bazénovej vody a obsahu chlóru. Test sa väčšinou vykonáva rozpustením testovacej tablety do testeru a porovnaním vzniklého zafarbenia vody so stupnicou testeru.

Příslušenstvo k bazénom Příslušenstvo k bazénom Příslušenstvo k bazénom

Teplomery

Kruhový teplomer s veľkým zobrazením (pre zaistenie teploty, nieje nutné ho vyťahovať z vody). Čidlo teplomeru umiestnené 30 cm pod hladinou bazénu (nemeria teplotu na hladine, ktorá by mohla byť skreslujúca).

Ohrev vody

Ohrievanie vody v bazénoch pomocou solárnych panelov, výmeníkových a elektrických ohrevov a bazénových tepelných čerpadiel. Výmenníky je možné zakúpiť ako samostatné, alebo aj s vybavením. K elektrickým ohrevom ponúkame doživotnú záruku na prehrdzavenie.

Zakrytie hladiny

V ponuke zakrytia hladiny ponúkame solárne fólie spolu s rolovacími zariadeniami skladajúcimi sa z prenosných stojanov z leštenej nerezovej oceli, teleskopických tyčí z eloxovaného hliníka z možnosťou vysunutia a sady určenej k uchyteniu solárnej fólie. Tak isto ponúkame aj zimné plachty. Ako ideálne a kvalitné zakrytie bazénovej hladiny, odporúčame jedno z našich zastrešení.

Čističe

Ponúkame ako manuálne (vysávače, hadice, kartáče, sieťky), tak aj automatické čističe bazénov. Plne automatický bazénový robot pre kompletnú údržbu dna a stien bazéna má možnosť manuálneho alebo automatického čistiaceho programu. Pre všetky druhy bazénov maximálnej dĺžky 16m, obsahuje 3 motory - pohyb, otáčanie, filtrovanie - pre dosiahnutie čo najvyššej účinnosti v každom smere, 16 programov pre rôzne tvary bazénov, vrátane bazénov so šikmím dnom alebo priestorom pre potápanie. Každy program môže byť nastavený na dobu prevádzky 45 minut, 1,5 hodiny, alebo 3 hodiny. Výsledkom je robot presne zodpovedajúci požiadavkám Vášho bazéna. Kartáče na bazénové roboty je nutné vybaviť kartáčom podľa typu bazénu. Treba špecifiť či je bazén fóliový, keramické bazény, bazény plastové alebo bazény s mozaikou.

Video - robot Zodiac - (5,58 MB - WMV)

Příslušenstvo k bazénom Příslušenstvo k bazénom Příslušenstvo k bazénom

Odvlhčovače

Samostatné priestorové odvlhčovače určené k inštalácii do bazénovej haly, s rôznymi výkonnostnými parametrami obsahujúce ohrev vzduchu. Zaisťujú v bazénovej hale stálu vlhkosť 60 - 70% čím poskytujú kúpajúcim sa optimálne podmienky a zabraňujú narušeniu stavby vplyvom nadmernej vlhkosti. Výkony odvlhčovačov sa prepočítajú na základe niektorých parametrov. Teplota vody v bazéne, teplota vzduchu, plocha hladiny, objem miestnosti, veľkosť presklených plôch, zakrytie hladiny bazénu. Pri návrhu odvlhčovačov sa musí počítať s výkonovou rezervou.

Opravné sady fólie

Opravná sada na lepenie vnútornej PVC fólie. Možnosť lepenia aj pod vodou.2008 – 2014 © Rollstyl.sk » Naleznete nás na » Mapa stránok » Kontakty » Naši partneri » Webdesign


TOPlist