úvod tlačiť mapa stránok
Garážové a vjazdové brány
Vjazdová brána krídlová «
Vjazdová brána krídlová
» Menu
» Úvod » Brány » Vjazdové brány

Vjazdové brány

Hovorí sa ,že oči sú bránou do duše. Vjazdová brána teda plní rovnakú funkciu u vášho rodinného domu alebo firemného sídla. Jej vzhľad napovie veľa o tom čo návštevníka čaká vo vnútri. Na trhu nájdeme veľa najrôznejších desingov a preto zladiť bránu s oplotením je hračka. Najprv si však treba vybrať z dvoch základných typov vjazdových brán, ktoré majú rozdielné vlastnosti a výhody a hodia sa do odlišných podmienok. Krídla sa otvárajú buď posuvom do strany alebo klasicky do vnútorného priestoru pozemku. Pre tieto typy brán požívame pohony FAAC, ktoré sa vyznačujú dlhou životnosťou , kvalitou a vysokou účinnosťou.

Posuvné brány

Samonosné posuvné brány sa otvárajú posunom do strany súbežne s plotom pozemku. Rám brány je nesený na špeciálnom nosnom C-profile. Ten je ukotvený na upravenej nosnej konzole zabudovanej v betónovom základě vedľa vlastného otvoru brány pomocou vynášacích vozíkov s ložiskovými kolieskami. Vertikálné držanie krídla je zaistené vodiacimi kladkami na samostatnej pomocnej konštrukcii alebo na telese oplotenia.

Veľká výhoda tohto systému jt v tom, že rám je nesený dostatočne vysoko nad najvyžším bodom vozovky. Vďaka tomu tuto bránu bez problémov otvoríte napríklad aj v zimnom období, keď cez noc nasneží vrstva snehu, ktorú by ste inak museli odhádzať. Zároveň je samonosná posuvná brána zo všetkých typov brán najmenej náročná na údržbu. Stavebná pripravenosť je tiež u tohto typu lacná a jednoduchá, pretože nemusíme nijako zasahovať do vozovky. Je však treba mať dostatočne dlhú hranu obvodu pozemku, kde brána zachádza pri otvorení (cca o tretinu viac, než je šírka samotného prejazdu). Auto môže parkovať priamo za bránou, čo je vhodné pre menšie pozemky.

Krídlové brány

Krídlové brány sa odporučajú v prípadoch keď nie je možné použiť samonosnú posuvnú bránu. Klasické otočné krídlové brány môžu mať jedno alebo dve krídla. Tie sú nesené na pantových spojoch rôzného prevedenia.

Výhodou krídlových brán je pomerne jednoduchá a lacná stavebná pripravenosť. Najväčšou nevýhodou je naopak to, že auto nemôže parkovať priamo za bránou pretože sa krídlové brány otvárajú do pozemku a tým značne obmedzujú priestor pred a za bránou. Krídla je tiež možné otvárať len do určitých stupňov a priestor za bránou nesmie byť do kopca. V zimnom období vyžadujú krídlové brány pravidelnú údržbu. Pri plánovaní je nutné brať na vedomie hmotnosť a rozmery obmedzenia krídlovej brány.

Všetky vjazdové brány s elektromechanickým alebo elektrohydraulickým pohonom sú praktickým a komfortným riešením uzavretia vstupu alebo vjazdu na pozemok. Stačí len zvoliť jeden z dvoch typov základných brán podľa spôsobu ich otvárania. S výberom a voľbou typov brán a ich pohonov Vám radi poradia naši skúsený odborníci.

Vjazdové brány a pohony - fotogaléria » / Ponukový formulár »2008 – 2014 © Rollstyl.sk » Naleznete nás na » Mapa stránok » Kontakty » Naši partneri » Webdesign


TOPlist