úvod tlačiť mapa stránok
Vonkajšie hliníkové žaluzie
Vonkajšie hliníkové žaluzie «
Vonkajšie hliníkové žaluzie
» Menu
» Úvod » Vonkajšie hliníkové žaluzie

Vonkajšie hliníkové žaluzie

Vonkajšie hliníkové žaluzie patria v dnešnej dobe k najdokonalejším tieniacim prvkom svojho druhu na trhu. Sú prevažne obľúbeným riešením pre priemyselné a administratívne budovy alebo polyfunkčné domy, kde vonkajšie žalúzie pôsobia aj ako výrazný prvok objektu. V dnešnej dobe sa vonkajšie žalúzie umiestňujú čoraz častejšie do rodinných domov. Vonkajšie žaluzie v sebe spájajú funkciu svetelnej, slnečnej a tieniacej techniky. Chránia Vaše súkromie pred nežiaducimi pohľadmi zvonku a zároveň vytvárajú v interiéri požadovanú atmosféru. Hlavnou funkciou vonkajších žaluzií je maximálne využiť denné svetlo a zároveň stlmiť ostré slnečné svetlo. Pomocou tejto funkcie je možné vytvoriť útulné pracovné prostredie a súčasne dosiahnuť príjemný pocit z presvetleného priestoru.

Vonkajšie žaluzie sa prevažne montujú s krycím plechom, ktorý chráni žaluzie vo vytiahnutej polohe. Vonkajšie žaluzie je možné zabudovať aj pod fasádu, ponúkajú tak atraktívny a moderný vzhľad všetkým druhom stavieb. Pre svojou maximálnu funkčnosť a životnosť v podmienkach exteriéru si zaslúžia špeciálne postavenie medzi výrobkami tieniacej techniky.

Vonkajšie hliníkové žaluzie Vonkajšie hliníkové žaluzie Vonkajšie hliníkové žaluzie

Výhody vonkajších žaluzií

Ochrana pred nežiaducim pohľadom
Možnosťou naklápať lamely, Vás žalúzie spoľahlivo ochránia pred nežiadúcimi pohľadmi do Vášho súkromia a zabezpečia Vám tak pocit pohody. Podľa potreby si v miestnosti zatemníte počas dňa, napríklad pri sledovaní televízie. Ak je nutné úplné zatemnenie, odporúčame použiť ako tieniaci prvok hliníkové rolety.

Tieniaca funkcia
Východ, alebo západ slnka je nádherný zážitok pre pozorovateľov, ale pre tých, ktorí sa prebúdzajú, alebo naopak zaspávajú, sa môže stať nepríjemným. Pomocou vonkajších žalúzií si môžete pohodlne regulovať svetlosť v miestnosti. Súčasne je nábytok chránený pred vyblednutím, a tým sa predĺži jeho životnosť. Na dokonalejšie zatemnenie odporúčame použiť vonkajšie žalúzie typ Z-90.

Odolnosť
Vonkajšie žalúzie, chránia okná pred vetrom, dažďom, krúpami či slnkom. Vonkajšie žaluzie sú testované do rýchlosti vetra 80 km/hod. Farebné odtiene lamiel sú odolné voči slnečnému žiareniu a preto ani po dlhej dobe nevyblednú.

Úspora energie
Vonkajšie žalúzie v zime pri zaklopených lamelách čiastočne chránia pred chladom a v lete zabraňujú priestupu tepla do miestnosti. Teplota v miestnosti ostáva príjemná a úspora predstavuje cca 30% elektrickej energie potrebnej na klimatizáciu miestnosti. Vonkajšie žalúzie tak šetria peniaze a súčasne pomáhajú pri ochrane prírody.

Ochrana pred hlukom
Účinná ochrana pred hlukom slúži Vášmu zdraviu a Vášmu pohodliu. Dopravný ruch sa použitím vonkajších žalúzií výrazne znižuje, čo pri spánku prispieva k regenerácii organizmu a k väčšej koncentrácii počas dňa. Odhlučnenie lamiel zabezpečuje aj na lamelách zalisované PAD tesnenie, ktoré zabraňuje pri ich preklopení priamemu kontaktu kov na kov.

Nenáročná údržba
Vonkajšie žaluzie sa dajú umývať rovnako dobre na prízemí ako aj na 8 poschodí. Otvoríte okno a lamely nastavené vo vodorovnej polohe umývate vodou s prídavkom saponátu.

Typy vonkajších žaluzií

Vonkajšia hliníková žalúzia Z90
Vonkajšia žalúzia typ Z90 patrí medzi najčastejšie používaný typ vonkajšej žalúzie. Lamela je vyrobená z hliníkového profilu s prierezom v tvare písmena Z s šírkou 90mm. Žalúzie Z90 vďaka svojmu tvaru maximálne odolávajú poveternostným vplyvom a sú odhlučnené až do rýchlosti vetra 80 km/h. Bočné vedenie je zaistené hliníkovými vodiacimi lištami s tesnením. Žalúzie je možné zhotoviť ako podomietkové alebo ich doplniť krycími plechmi, ktoré ukrývajú zväzok vytiahnutých lamiel. V štandardnom vyhotovení je mechanické ovládanie interiérovou kľukou. Vo väčšine prípadov ale odporúčame ovládanie vonkajších žalúzií elektrické.

Vonkajšia hliníková žaluzia C80
Vonkajšia žalúzia typ C80 je vhodná na všestranné použitie do domácností alebo priemyselného sektoru. Lamela má v priereze tvar písmena C a je široká 80mm. Konce lamiel máju lem, ktorý zabezpečuje vysokú tuhosť vonkajšej hliníkovej žaluzie. Bočné vedenie je zaistené hliníkovými vodiacimi lištami s tesnením. Žalúzie je možné zhotoviť ako podomietkové alebo ich doplniť krycími plechmi, ktoré ukrývajú zväzok vytiahnutých lamiel. V štandardnom vyhotovení je mechanické ovládanie interiérovou kľukou. Vo väčšine prípadov ale odporúčame ovládanie vonkajších žalúzií elektrické.

Vonkajšia hliníková žaluzia Z70 a C65
Lamela s prierezom v tvare Z je široká 70mm a lamela s prierezom v tvare C je široká 65mm. Tieto vonkajšie žaluzie pôsobia menej robustne a využívajú sa najmä tam, kde rozmerové a estetické požiadavky neumožňujú montáž vonkajších žaluzií so širokou lamelou. Bočné vedenie je zaistené hliníkovými vodiacimi lištami s tesnením. Vonkajšie hliníkové žalúzie je možné zhotoviť ako podomietkové alebo ich doplniť krycími plechmi, ktoré ukrývajú zväzok vytiahnutých lamiel. V štandartnom vyhotovení je mechanické ovládanie interiérovou kľukou. Vo väčšine prípadov odporúčame ovládanie vonkajších hliníkových žalúzií elektrickým motorom.

Vonkajšie hliníkové žaluzie - fotogaléria » / Ponukový formulár »2008 – 2014 © Rollstyl.sk » Naleznete nás na » Mapa stránok » Kontakty » Naši partneri » Webdesign


TOPlist